Choď na obsah Choď na menu
 


Príchod na povel

11. 8. 2008

1. Kvôli bezpečnosti a zodpovednému ovládaniu sa vaše musí naučiť vždy prísť k vám na privolanie. Použite pozitívny výcvik a odmenami. Nikdy nevolajte šteňa k sebe aby ste potrestali, lebo potom si príchod k vám spojí s pokarhaním. Keď ste naučili svojho psa na obojok  a vodidlo, nasaďte mu ich a kľaknite si kúsok od neho, pričom vodidlo bezpečne prikľaknite jednou nohou. Držte v jednej ruke žuvaciu alebo navoňanú hračku ako odmenu: bude oveľa viditeľnejšia ako drobná maškrta.

2. Zavolajte meno svojho psíka jasným, priateľským tónom, aby ste upútali jeho pozornosť. Keď  obráti hlávku k vám, dajte mu povel,,Ku mne"  a mávajte hračkou ako lákadlom. Nechajte vodidlo uvoľnené, nepriťahuje šteňa k sebe, ale povzbudzujte ho, aby si prišlo dobrovoľne po odmenu.

3. Privítajte šteniatko s otvorením náručím. Už zo zvedavosti by sa malo vybrať k vám. Ako si bude vykračovať, povedzte ,,Dobrý (pes)" nadšením hlasom. Keď príde k vám, odmente ho hračkou. Vytvorte s ním pevné puto, aby psík prišiel, lebo chce byť s vami.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.